Proces kontroli koloru jest kluczowy dla zachowania prawidłowej reprodukcji barw od momentu rozpoczęcia procesu projektowania, aż do chwili, kiedy odbieramy z drukarni gotowy katalog lub na półce sklepowej pojawia się towar w nowym opakowaniu. W naszym studiu stosujemy system oparty o normę Ugra/FOGRA oraz odpowiednie profile kolorystyczne, takie jak np. ISO Coated ECI 2 dla druku offsetowego na papierze powlekanym. Do prac graficznych wykorzystujemy zaawansowane monitory renomowanej firmy Eizo, zapewniające widok kolorów zgodny ze stosowanym w danym momencie profilem kolorystycznym co bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.

Już na wstępnych etapach projektowania możemy się przekonać jakie efekty uzyskamy w druku, ponieważ na miejscu pracuje u nas zaawansowany proofer cyfrowy firmy Epson. Wydruki kontrolowane są za pomocą spectrofotometru firmy Xrite.

Proofy cyfrowe, które przekazujemy do drukarni posiadają odpowiedni pasek kontrolny oraz certyfikat potwierdzający ich zgodność z normą, dzięki temu mamy pewność, że jest możliwe ich wydrukowanie w sposób zgodny z wcześniej zaakceptowanym przez Klienta wzorem.